Sva lica reume

Sva lica reume

Reuma može da dovede do veće ili manje ukočenosti tela i smanjene pokretljivosti, zbog čega su zglobovi često otečeni i bolni. Većina pacijenata se žali na osećaj kidanja, probadanja ili bola, često prouzrokovan degenerativnim promenama u zglobovima, ali i upalom.

Reumatske bolesti su obično degenerativne, praćene upalom te metaboličkim i vanzglobnim reumatskim bolestima.

ARTROZA

Reumatske bolesti su obično degenerativne, praćene upalom te metaboličkim i vanzglobnim reumatskim bolestima.

Najčešće je posledica starenja, mada promene mogu da nastanu i zbog nepravilnog držanja tela, intenzivnog vežbanja ili problema povezanih sa poslom i viška kilograma, a sve to može da izazove opterećenje zglobova i tako prouzrokuje njihovo trošenje. Preporučuje se da izbegavate preterano naprezanje zglobova koji su već oslabljeni i da smanjite telesnu težinu.

ARTRITIS

Artritis je upalno reumatsko oboljenje koje se najčešće javlja kod osoba između 30 i 50 godina. Za njega je karakterističan otok u zahvaćenim zglobovima, praćen bolom, osetljivošću i ukočenošću, naročito ujutru. Zahvaćeni zglob je obično vruć na dodir, a koža iznad njega je crvena. Vremenom zglob može potpuno da se ukoči.

Genetika i pogoršanje stanja imunološkog sistema igraju važnu ulogu u nastanku ove bolesti. Obično počinje u prstima na rukama i nogama, kasnije u skočnim zglobovima, kolenima, laktovima i ručnim zglobovima. Može da se ublaži antiinflamatornim lekovima koji pomažu u ublažavanju bolova i smanjenju upale, a istovremeno i štite zahvaćeni zglob i usporavaju napredovanje bolesti.

GIHT

Giht je metaboličko reumatsko oboljenje u kojem se kristali mokraćne kiseline nakupljaju u zglobovima i izazivaju jak bol. Zglobovi su tada ispunjeni otokom i zadebljanjem tkiva.

VANZGLOBNE REUMATSKE BOLESTI

Vanzglobna oboljenja uključuju upalu mišića, tetiva i ligamenata. „Teniski lakat“ je takođe upala tetive sa kojom se suočavaju mnogi sportisti.

Bol uvek ukazuje da nešto nije u redu. Morate da posetite lekara ako bol u zglobovima traje nekoliko nedelja ili čak meseci, otežava vam hodanje, ako je prisutan čak i kada mirujete i ometa vam san, ako vam je neki ekstremitet otečen, crven ili ako imate osećaj peckanja, mravinjanja ili slične simptome.

Pročitajte i Važnost antiinflamatornog dejstva

Reumatske bolesti su obično degenerativne, praćene upalom te metaboličkim i vanzglobnim reumatskim bolestima.

Vanzglobne reumatske bolesti
Bol nalgesin banner

Bol je kao napast.

Zaustavite ga pre nego što se pojača.

Nalgesin® S. Brzo rešenje za bol.

VIŠE

Zašto vas boli?

Nosilac dozvole za lek:
KRKA-FARMA D.O.O. BEOGRAD,
Jurija Gagarina 26/V/II,
Beograd

Doziranje:
Uobičajeno doziranje je 1 tableta na svakih 8 do 12 sati.
Ukoliko je potrebno, kao početna doza se mogu uzeti 2 tablete, a ako simptomi i dalje traju može se uzeti još po jedna tableta nakon 12 sati. Ne sme se uzimati više od 3 tablete za 24 sata.Deca uzrasta iznad 12 godina sa telesnom masom preko 50 kg.

Način primene:
Lek Nalgesin® S se uzima oralno, najbolje tokom ili neposredno nakon obroka sa dosta vode ili mleka.

Obaveštenje
Pre upotrebe detaljno proučiti uputstvo! O indikacijama,merama opreza i neželjenim reakcijama na lek, posavetujte se sa lekarom, ili farmaceutom.

Krka, d. d.

Sva prava zadržana. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto